O mne

Ahojte! Volám sa Maťa a som alkoholička, mám 23 rokov a evidentne priveľa voľného času. Tiež veľmi rada rozprávam o sebe, ale keď si zadám úlohu, aby som zosmolila niečo zmysluplné, lebo pre zmenu môj narcizmus niekoho možno zaujíma, tak prepisujem tento prvý odstavec aj päťkrát.

Môj život ale nie je veľmi zaujímavý. Študujem International tourism management na Middlesex University v Londýne, kde som úspešne dokončila druhý ročník bakalára. A plánujem to štúdium tentokrát dokončiť. Samozrejme, z Londýna ma vyhnala morová epidémia kovid-19, takže teraz som doma. V malebnom malom mestečku na západe Slovenska, kde nie je vôbec nič okrem najlepšej zmrzliny na svete.

Ale Londýn mi chýba. Napriek tomu, že som ešte nemala príležitosť veľa cestovať po svete, tak som presvedčená, že je to najlepšie mesto na svete. Ale iba ak máte peniaze
Človek by si však myslel, že aspoň budem mať šajnu, čo chcem v živote robiť. Problém však je, že ja by som sa najradšej chcela venovať všetkému naraz. Chcem cestovať po svete, rada by som robila niečo s hudbou, knihami aj make-upom... takže nerobím nič. Yay.

K svojim hobby radím vyššie spomínané veci (knihy, hudbu, makeup), ale aj filmy a seriály. 
Čítať som sa naučila cez letné prázdniny pred prvou triedou a odvtedy čítam dosť veľa (hoci za rok a pol v Londýne som nečítala vôbec). Prečítala som už stovky kníh, ale mojou srdcovkou už odmalička je Harry Potter (v mojej top 3 knižných sérií sú ešte Mariotovi dediči od Marje Holecyovej a Twilight - ten hlavne z nostalgických dôvodov). 
Nezameriavam sa na určitý žáner - čítam čokoľvek, čo ma dokáže zaujať. Mojou obľúbenou autorkou je Agatha Christie, ale v poslednej dobe ma chytila aj romantika. YA čítam už menej než v predchádzajúcich rokoch, ale po nejakých zaujímavých stále rada siahnem.

Mimo kníh je mojou druhou najobľúbenejšou vecou hudba. Neprežila by som bez nej, potrebujem ju k životu rovnako ako vodu či vzduch. Opäť... mám veľmi široký záber toho, čo počúvam, nestarám sa o žánre. Medzi obľúbenými interpretmi sú momentálne Yungblud, Billie Eilish, Palaye Royale či Machine Gun Kelly. Milujem aj muzikály - môj najobľúbenejší je Fantóm opery, tam poznám soundtrack skoro naspamäť. Tiež mám tie najlepšie playlisty na Spotify, niežeby som sa chválila. (Fakt tam nájdete všetky možné žánre a hudbu od 70. rokov po súčasnosť).
Tiež milujem spev. Spievam vždy a všade. Vôbec tým neleziem každému na nervy. Jeden semester som bola aj v školskom spevokole, ale inak som žiaľ nikdy nechodila na žiadne hodiny spevu a spievala si len doma. Samozrejme, rodičia sú z toho vždy nadšení (sarkazmus).

O seriáloch viem rozprávať hodiny - takže to radšej skrátim. Moje najobľúbenejšie sú It´s always sunny in Philadelphia, Rick & Morty, Final space, Glee, Sherlock (keď ignorujem poslednú sériu), Game of thrones (na existenciu poslednej série celkom úspešne zabúdam),... a najnovšou seriálovou závislosťou je The Umbrella academy. Mojou guilty pleasure sú tiež reality shows. 
K filmom som sa dostala tak viac až tento rok - aspoň na niečo bola karanténa dobrá. Akosi som totiž vždy zvykla uprednostniť seriály a filmy sa mi vo watchliste akurát kopili. Opäť som veľmi multižánrová - milujem Disney rozprávky, superhrdinov, spomínané muzikály... ale mojim obľúbeným režisérom je Christopher Nolan.

To je z mojej strany asi všetko. Ak by ste mali na mňa akékoľvek otázky, pokojne sa pýtajte. Či už v komentároch, na Facebooku, cez mail...

Kontakty na mňa 
E-mail - strakovmaa@gmail.com
Goodreads - Maťa Straková
Knižný Instagram - @stracie.hniezdo
Osobný Instagram - @mata.strakova
Serialzone - Maťa Straková
Spotify - Maťa Straková

Komentáre